Rezervace

Objevujte a poznávejte Pálavu

Lokalita bohatá na zážitky nabízí to nejcennější: chvíle, na které po celý život nezapomenete.

Stolová hora

Stolová hora

Jen pár minut chůze od apartmánu můžete objevovat pozůstatky hradiště z mladší doby bronzové. Stolová hora je součástí národní přírodní rezervace a tvoří ji několik jednotlivých území, a to Tabulová hora, Sirotčí vrch, Kočičí kámen a Růžový vrch.

Moravská vinná cyklostezka

Moravská vinná cyklostezka

Vyrazte si na kole z Klentnic mezi sady a vinice jižní Moravy a poznávejte tento kraj s pomocí více než 1 200 km vyznačených vinařských cyklotras. Cestou potkáte nejen malebné vesničky, ale i historické a přírodní památky UNESCO.

Vodní dílo Nové Mlýny

Vodní dílo Nové Mlýny

Za pár minut se dostanete také na vodní dílo Nové Mlýny, kde vás čeká moře romantiky. Využijte ji na piknik u vody, jízdu na kole nebo jen posezení v okolních podnicích se sklenkou vína.

Kavárna Café Fara v Klentnici

Kavárna Café Fara v Klentnici

Pár minut pěší chůze od apartmánů narazíte na krásnou kavárničku, vedle níž se nachází i Kávové muzeum, a to hned třetí největší v Evropě!

Vinný sklípek Sklepnice

Vinný sklípek Sklepnice

Doslova pár kroků od našich apartmánů najdete rovněž stylový vinný sklípek, z jehož terasy je navíc nádherný výhled na celé širé okolí.

Zřícenina Sirotčí hrádek

Zřícenina Sirotčí hrádek

Zřícenina gotického hradu z přelomu 13. a 14. století se nachází nad Klentnicí v Pavlovských vrších.

Archeostezka Dolní Věstonice

Archeostezka Dolní Věstonice

Naučná stezka dlouhá 3,5 km, která vede z archeoparku v Pavlově do Dolních Věstonic. Jedná se o světoznámou lokalitu, ve které byly nalezeny pozůstatky sídlišť lovců mamutů z doby před 20 tisíci lety. Stezka zahrnuje 8 zastávek.

Zámek Mikulov

Zámek Mikulov

Barokní zámek téměř v centru města Mikulov. Původně byl postaven jako hrad, avšak za dob vlády Lichtenštejnů prošel několika přestavbami, většinou z důvodu zlepšení obranyschopnosti a zvětšení kapacity. V roce 1575 se majiteli hradu stali Ditrichštejnové, kteří jej rozsáhle přebudovali v renesanční zámek. Nyní je zámek ve správě Regionálního muzea v Mikulově.

Zámek Lednice

Zámek Lednice

Zámek patří mezi nejkrásnější komplexy v České republice a pyšní se rozlehlou zahradou. Z původního renesančního zámku z 16. století byl barokně upraven podle plánů významného italského architekta Domenica Martinelliho a Jana Bernarda Fischera z Erlachu koncem 17. století. Dnešní podobu získal zámek při rozsáhlé rekonstrukci, která proběhla v polovině 19. století, a to ve slohu imitujícím anglickou tudorovskou gotiku. Zámek je od roku 1996 zapsán v rámci celého Lednicko-valtického areálu v seznamu světového a kulturního dědictví UNESCO.

Lom Janičův vrch

Lom Janičův vrch

Přírodní památka známá také jako Lom u Mariánského mlýna. Zatopený vápencový lom nacházející se v těsném sousedství Mariánského mlýna je vyhledávaným přírodním koupalištěm. Koupání je zde povoleno za předpokladu, že nebude docházet k poškozování vodního ekosystému.